Mistrzostwa Polski w Triathlonie W Białymstoku

Mistrzostw Polski w Triathlonie Białystok 2020 – Wyniki Elemental Tri Series

W niedzielę 16 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Polski w Triathlonie zorganizowane podczas Elemental Tri Series 2020 w Białymstoku. W ramach jednej imprezy odbyły się:

  • Mistrzostwa Polski Age-Group w Triathlonie Białystok 2020 – dystans olimpijski
  • Mistrzostwa Polski U23/ELITA w Triathlonie Białystok 2020 – dystans olimpijski
  • Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet w Paratriathlonie 2020 – dystans sprinterski
  • Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie 2020 – dystans sprinterski
  • Turniej Nadziei Olimpijskich Juniorek i Juniorów Młodszych Białystok 2020 – dystans sprinterski
  • Turniej Nadziei Olimpijskich Młodzików Białystok 2020 – dystans super sprinterski

Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie 2020 – dystans sprinterski

Po raz kolejny w ramach Mistrzostw Polski w Triathonie odbyły się zawody w Paratriathlonie na dystansie sprint (750m / 20km / 5km). oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet w Paratriathlonie (750m / 20km / 5km). W zawodach mogły wsiąść udział osoby które ukończyły 16 lat – rocznikowo, wydzielone były następujące grupy startowe:

  • K PTS2 – dysfunkcja narządu ruchu w dużym stopniu
  • K PTS3 – dysfunkcja narządu ruchu w stopniu umiarkowanym
  • K PTS4 – dysfunkcja narządu ruchu w stopniu małym
  • K PTS5 – dysfunkcje narządu ruchu w stopniu łagodnym
  • K PTVI1-3 – dysfunkcja narządu wzroku
  • K PTWC1-2 – zawodnicy poruszający się na wózku¹
  • K PTII – upośledzenie intelektualne w stopniu lekkim lub umiarkowanym
Nazwisko i imięCzas końcowyPTS3
(wg płci / kategorii)
PTS4
(wg płci / kategorii)
PTS5
(wg płci / kategorii)
Wietecki Łukasz Domagała Tomasz01:05:32
Krajewski Rafał01:49:201 (1 / 1)
Jaraszek Maciej01:26:371 (1 / 1)
Śliż Adam01:11:411 (1 / 1)
Makar Marcin01:15:102 (2 / 2)
Belczewska Monika01:17:243 (1 / 1)
Dzieciątkowska Marta01:18:464 (2 / 2)
Urbański Michał01:26:35
Szymański Sebastian01:27:435 (3 / 3)
Woźnicki Adam01:30:236 (4 / 4)
Kuśnierz Dariusz01:32:447 (5 / 5)
Głasek Łukasz01:59:01
Wyniki paratriathlonu na dystansie sprint

Turniej Nadziei Olimpijskich

W Turnieju Nadziei Olimpijskich można było wystartować na dystansie sprint (750m / 20km / 5km – Junior Młodszy, Junior) oraz na dystansie super sprint (400m / 10km / 2,5km – Młodzik). Zawody na dystansie sprint wygrał Dobi Gergő (Team Hungary) a zawody na dystansie super sprinterskim wygrał Filip Gruszczyński (zawodnik niezrzeszony).

Mistrzostwa Polski w Triathlonie AG dystans olimpijski

Najszybszym zawodnikiem w kategorii open był Kasper Tochowicz z czasem 1:53:37, drugie miejsce zajął Jan Popławski (1:56:22) a podium zamknął Sergiusz Sobczyk z czasem 1:57:31. Wśród pań najszybsza była Aleksandra Marianek (2:13:07), drugie miejsce zajęła Karolina Jahnz a trzecią kobietą na mecie była Izabella Janusz.

MiejsceImięPływanieRowerBiegWynik
1Kasper00:21:1400:55:4500:34:2101:53:37
2Jan00:21:1800:57:1900:35:2601:56:22
3Sergiusz00:21:1700:56:5300:36:4901:57:31
4Dominik00:21:1100:58:0800:37:2201:58:47
5Tomasz00:22:3701:00:1700:34:2701:59:31
6Jakub00:19:1300:58:2500:39:5101:59:45
7Dominik00:21:4000:59:2200:36:0401:59:46
8Robert00:21:1300:59:5200:37:3102:00:40
9Krzysztof00:21:1000:58:2600:39:2702:01:10
10Piotr00:22:3901:00:4600:36:4402:02:26
Pierwsza 10 zawodników w kategorii open w AG na dystansie olimpijskim

Mistrzostwa Polski w Triathlonie U23 / Elita dystans olimpijski

Michał Oliwa pewnie wygrał rywalizacje w Elicie i U23 kończąc zawody z czasem 1:49:46. Drugim zawodnikiem Elity był Kacper Stępniak (1:50:42) a podium zamknął Tomasz Brembor (1:51:50).

Mistrzostwo Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim (elita i U23) wywalczyła Roksana Słupek z czasem 2:02:52, drugie miejsce zajęła Marta Łagownik (2:04:27) a trzecie miejsce Magdalena Sudak (2:04:49). Czwarta zameldowała się Agnieszka Jerzyk z czasem 2:05:55.

MiejsceImięPływanieRowerBiegWynik
1Michał00:17:4700:59:1800:31:1801:49:46
2Kacper00:17:4800:59:2000:32:1401:50:42
3Tomasz00:17:4800:59:1900:33:2201:51:50
4Tomasz00:19:0200:59:5600:32:3501:52:52
5Robert00:17:5001:01:1300:32:4801:53:06
6Przemysław00:19:1300:59:4200:33:3901:54:03
7Daniel00:19:1200:59:4800:34:0501:54:25
8Robert00:18:5600:59:5900:35:0001:55:25
9Adrian00:19:1600:59:3500:35:1401:55:35
10Bartosz00:19:0801:00:0400:36:2801:57:00
11Maciej00:18:5300:59:5200:36:4301:57:09
12Kacper00:18:5800:59:5300:36:5301:57:20
13Kuba00:19:1500:59:4300:37:0001:57:28
14Mateusz00:19:0401:00:0000:38:4301:59:13
15Roksana00:19:4801:06:1500:35:2502:02:52
16Marta00:21:0601:06:0800:35:4702:04:27
17Magdalena00:19:4701:06:1900:37:2502:04:49
18Agnieszka00:20:2401:06:5300:37:0502:05:55
19Maria00:20:3301:06:4600:39:0402:07:57
20Wiktor00:22:1801:07:0400:37:1902:08:19
21Marta00:20:2301:06:5700:39:4102:08:36
22Ewa00:20:2401:06:5300:40:4102:09:35
23Aleksandra00:21:2101:11:2600:37:1502:11:40
24Natalia00:20:3501:06:4400:43:5302:12:46
25Mateusz00:21:5301:10:5600:40:5402:15:07
26Bartosz00:21:3101:07:5900:43:5302:15:07
27Paulina00:20:3601:06:4800:47:1802:16:13
28Oliwia00:24:3401:12:1900:45:1702:23:59
29Urszula00:21:1701:15:4000:49:1402:27:51
Wyniki Mistrzstostw Polski w Triathlonie Elita / U23

Leave a Reply