PolskaMan Triathlon

PolskaMan Triathlon 2020 Wolsztyn – wyniki

16 Sierpnia 2020 odbyły się pierwsze w tym roku zawody triathlonowe na dystansie długim (pływanie 3,8km, rower 180km oraz 42,2 km biegu) w Polsce. W zawodach PolskaMan Triathlon, można było też wystartować na dystansie średnim (1/2 IM ) oraz na dystansie krótkim (dystans olimpijski, indywidualnie lub w sztafecie).

Triathlon Ironman – dystans długi

Dystans długi czyli pełny ironman najszybciej pokonał Miłosz Sowiński z czasem sporo poniżej 9h. Miłosz zakończył wyścig z czasem 8:34:45 i miał ponad 36 minut przewagi nad Davidem Jilek które dobiegł na metę po 9:11:14. Piotr Klupczyński był trzeci w kategorii open z czasem 9:36:12. Najszybszą Panią na mecie była Iwona Panas z czasem 11:39:57, druga była Liliana Glenc (12:31:55), a trzecie miejsce w kategorii open zajęła Katarzyna Gniot (12:59:34). Zawody ukończyło 71. zawodników.

Pełne wyniki zawodów są dostępna na stronie b4sport.pl oraz na stronie kalendarztriathlonowy.pl. Pierwsza 10. zawodników startujących na dystansie długim PolskaMan Triathlon:

Triathlon 1/2 IM – dystans średni

Na dystansie średnim czyli 1900m pływania, 90km na rowerze oraz 21,1 km biegu zwyciężył Igor Siódmiak (04:02:30 / 7PRO Siódmiak Team / MBC / Pentathlon Sz-ek), drugi był Daniel Jakimuk,(Twister Team / Natural EPO Team). a trzeci na macie zameldował się Konrad Imianowski (Klub Sportowy Kasztelanka MMS Triathlon Team). Wśród kobiet pierwsza na mecie była Joanna Markucka (4:52:28), druga była Izabella Szendzielorz(TEAM FSW) a trzecia była Heike Schulze (HONDA Bohlig Laufteam). Pierwsza 10. zawodników na dystansie 1/2:

Triathlon Olimpijski – dystans krótki

Na dystansie olimpijskim odbyły się dwa wyścigi, indywidualnie oraz w szatetach 3 osobowych. W wyścigu indywidualnym zwyciężył Maciej Bodnar, (1:59:50) przed Sylwasterem Swat – SWAT-TEAM (2:06:35), trzeci na mecie zawodów PolskaMan Triathlon Olimpijski był Krystian Albrecht (2:09:32). Martyna Witecka przybiegła na metę po 2:28:59 i była 13 w kategorii open na 88 zawodników. Drugą kobietą była Zosia Pieszak z trzecia wśród Pań na mecie była Barbara NADOLSKA-BOCHEŃSKA. Wyniki pierwszej dziesiątki poniżej, więc wyników można znaleść tutaj

Wytrwałość, wytrwałość, wytrwałość

Dystans długi (226km) to nie lada wyzwanie dla wszystkich startujących oraz dla organizatorów zawodów. Po raz kolejny zawody PolskaMan przebiegły bardzo sprawnie. Warto dodać że ostatnią zawodniczką na mecie była Maja Partyka, która ukończyła wyścig po 16h 7 minutach i 18 sekundach. Brawa za wytrwałość!wyniki: b4sport.pl

wyniki: b4sport.pl