Wyniki OceanLava Polska Triathlon Bydgoszcz Borówno

Wyniki OceanLava Polska Triathlon Bydgoszcz Borówno 2020

Triathlon Bydgoszcz Borówno to jedna z większych imprez triathlonowych w kraju. W roku 2020 zawody zostały rozegrane w dniach 22-23 Sierpnia na dystansie pełnym, 1/2 IM oraz na dystansie sprint. Na wszystkich dystansach można było również startować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej.

Triathlon ironman (226 / 140.6)

Dystans pełny składający się z 3800m pływania, 180km jazdy na rowerze oraz z 42,2km biegu najszybciej pokonał Maciej Chmura (Chmura Coaching) z czasem 08:44:12. Druga na linii mety była Ewa Komander(Creative) z czasem 9:28:18, a trzecie w klasyfikacji open był Jan Skabrada (Kerberos). Wśród Pań druga była Sabina Bartecka, trzecie miejsce zajęła Marta Frąckowiak. Na wyścig zgłosiło się 160 osób, 127 wystartowało, a zawody ukończyło 121.

10Grzegorz01:10:0505:03:5503:33:2209:53:46
Pierwsza 10. zawodników na dystansie długim w kategorii open.

Triathlon 1/2 ironman (113 / 70.3)

Na dystansie średnim zwyciężył Tomasz Marcinek (IRON Team Tomasz Marcinek) z czasem 4:00:40, drugi na linii mety zameldował się Kacper Adam 4:11:21, trzeci był Marcin Andrzejewski 4:22:59. Najszybszą Panią na dystansie 1/2 ironman była Maria Hajnos-Małecka, druga była Agnieszka Fijołek-Warszewska, trzecia wśród Pań zakończyła Rita Biskupska.

10Marcin00:27:5002:24:0901:27:2804:28:46
Pierwsza 10. zawodników na dystansie średnim w kategorii open.

Triathlon sprint

Sporo emocji było również w najkrótszym wyścigu na dystansie sprint (750m/20km/5km). Zwyciężył Łukasz Kreger z czasem 1:02:01 ( po wyjściu z wody zajmował 18. miejsce które zdołał odrobić już na rowerze i utrzymał prowadzenie do końca wyścigu). Drugi na linii mety był Marcin Tomczak (1:03:16), na trzecim miejscu był Adam Wieczorkowski (1:04:48). Najszybszą kobietą była Joanna Słotysiek, piąta w klasyfikacji open z czasem 1:05:04, druga na mecie była Angelika Kowalska, trzecia była Natalia Bentkowska.

1Łukasz00:12:2700:28:5500:18:0601:02:01
2Marcin00:11:2300:29:4900:19:1301:03:16
3Adam00:13:0600:30:0300:18:3001:04:48
4Michał00:10:1300:31:3100:20:3701:05:00
5Joanna00:11:1400:31:2500:19:5001:05:04
6Jakub00:12:2300:30:4400:19:3201:05:19
7Jacek00:11:1500:31:0800:20:3901:05:55
8Janusz00:13:3100:31:2500:18:4801:06:49